Nasze konie

EMOCJA wlkp. ur. 23.09.1988
Wysoka zgrabna brunetka w odpowiednim wieku, pozna jeźdźca, który doceni jej subtelną naturę. To prawdziwa dama o nienagannych manierach. No prawie nienagannych, bo prawie zawsze ziewa, gdy się jej zakłada ogłowie. Z wdziękiem i taktem przejmuje inicjatywę, gdy ma na sobie niezdecydowanego adepta jeździectwa. Zawsze chętna i usłużna, dzielna i opanowana. Specjalizuje się w odnajdywaniu zagubionej drogi do domu. Tak było jeszcze kilka lat temu. Obecnie (2013) to pogodna starsza pani ciesząca się końskim zdrowiem. Siwizna na głowie dodaje jej powagi i godności. Od 2 lat posiada pełnię praw wyborczych, może spokojnie zostać posłem lub senatorem.

W maju 2013 roku niespodziewanie odeszła od nas i pogalopowała na wiecznie zielone łąki… brakuje nam Jej.

 

LOTOS wlkp. ur. 28.02.2001

Jest synem Lidy i pełnym bratem Lotki. Jest spokojnym wałachem, z umaszczenia podobnym do siostry. Spokojny zrównoważony zapowiada się na bardzo dobrego wierzchowca. Niedawno (2005) zapoznał się z siodłem i jeźdźcem. Był trochę zdziwiony, ale grzeczny. Dziś(2013) jest podporą stajni. Odważny, lekko i przyjemnie nosi w siodle. Wielki fan klub szkoda jedynie, że On jest tylko jeden.
Tak było do tej pory. Dziś Lotos to mistrzowski koń, pod Olą Sypułą zdobył I miejsce w IV Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Seniorów TREC PTTK 2017

 

EUFORIA wlkp. ur. 09.12.1999

Córka Emocji, posiada równie dużo wdzięku, co matka. Zachwyca pełnym gracji ruchem. Delikatna i wrażliwa jest koniem energicznym i utalentowanym. Na świat patrzy szeroko otwartymi oczami, dziwi się i lęka, ale pomimo to jest opanowana i spokojna. Jest ambitna i chętna do pracy, lecz na pastwisku zachowuje się jak źrebak, bryka i rozrabia. Nieustannie próbuje zmienić hierarchię w stadzie.
Dziś jest absolutną szefową stada. Pilnuje porządku, decyduje które konie jedzą, które muszą poczekać albo pobiegać. Właściwie to dzięki niej stado jest w cały czas w ruchu.
Dziś Euforia to stateczna klacz, jej wyniki świadczą, że jest niekoronowaną królową Warmii i Mazur (wygrała 3 krotnie Mistrzostwa Warmii i Mazur TREC PTTK-2015, 2016 ,2017), pod  Maciejem Nafalskim zdobyła III miejsce na  IV Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Seniorów TREC PTTK 2017.

 

 

LOTKA wlkp. ur. 29.10.1999

córka Lidy. Nie jest tak przebojowa jak jej półsiostry, ale za to zawsze można na nią liczyć. Uwielbia masaż szyi i przytulanie się do człowieka. Czasami bywa trochę krnąbrna, innym razem jest do rany przyłóż. Sprawia wrażenie konia o niezbyt wybujałym temperamencie, ale jazda na niej to prawdziwa radość. Jej fanklub rozrasta się bardzo szybko. Podobnie jak jej matka, jest chętnie dosiadana przez jeźdźców w każdym wieku. Ostatnio pracuje wyraźnie mniej niż dawniej. Jest za to świetną matką i urodzi jeszcze na pewno nie jedno źrebię.

 

 

 

 

DZIDA xx  ur. 05.03.2002. 

Drobna, filigranowa niezwykle zwrotna, szybka i dzielna. Doskonale nadaje się do zaganiania stada z wiosennych wędrówek. Przyjemnie, lekko nosi, chętnie pracuje, fajnie skacze. Ze względu na delikatną naturę i lekkość prowadzenia to doskonały koń dla osób które maja lekka rękę i delikatna łydkę. Miewa swoje humory i swoje zdanie ale jazda na niej to prawdziwa przyjemność.

 

 

 

  ARAGON pksp. ur. 25.04.2004

To bardzo ciekawy koń. Właściwie to każdy ma zupełnie inne zdanie o nim. Cwaniak, lowelas, cingciarz, przystojniak, rozrabiaka. Podczas jazd potrafi wiele dać z siebie, sprawić wiele radości. Jest inteligentny, czasami jednak tylko na swój własny użytek.Świetnie przechodzi pod pastuchem elektrycznym, przeskakuje ogrodzenie, jak tylko zauważy, że ktoś to widzi natychmiast wraca na pastwisko do innych koni. przyczynia się  w niewątpliwy sposób do wiosennych samodzielnych wędrówek koni.

 

DAKAR pksp. ur. 15.02.2002

To ciekawy koń. W stadzie awanturnik, w boksie zawzięcie broni swojego żłobu, w ręku baranek, przy koniowiązie może pokazać Ci język. Energiczny, dynamiczny i fenomenalny skoczek. Na żadnym koniu skok nie sprawiał tyle radości co na Dakarze. Nie, chodzi o wysokość przeszkody ale o to, jak lekko się ją pokonuje. On po prostu lubi skakać.

 

 BRYKUS pksp. ur. 28.05.2001

Czołowy uciekinier z pastwisk.
Jedyny koń w stajni, który potrafi sobie otworzyć boks(czasem również boks swojej lubej).Najwyższy koń w stajni, wygodny, rzetelny, dobrze zmotywowany, chętny do pracy. Ile by nie zjadł-nie wchodzi mu w „boczki”. Imię budzi respekt …ale jaki tam z niego brykus.

 

LITWA sp.ur.24.04.2010

Miękko nosi, żwawa, energiczna. Podczas galopów da się odczuć jej arabską krew. Jej ojcem jest arabski ogier Farah-Czahar.
Umie postawić na swoim-jak chce do stajni, to pojedzie do niej nawet z jeźdźcem na grzbiecie. Tak było, ale teraz jest to równy miły koń dogadujący się z każdym kto potrafi cokolwiek. Ze względu na niewielki wzrost 153cm   nie każdy może zarzyć przyjemności jazdy na niej.

 

OLZA ur. 25.03.2010

Najwygodniejszy koń w stajni. Dzielna i kochana chociaż inne konie mogą mieć inne zdanie. Boi się papierów rozkładanych nad jej głową. Często się „szczurzy” do innych koni ,mała ale nie daje sobie w siano dmuchać. Jest opiekuńczą matką. Jej ojcem jest arabski ogier Farah-Czahar. Jeszcze o niej usłyszycie.

 

ROKA śl. ur.27.07.2010

Nieustraszona, dzielna klacz z temperamentem. Miła w obejściu, ciekawa świata, wie czego chce i…czasami udaje jej się postawić na swoim. W zaprzęgu pracowita, dynamiczna. To ona nadaje tempo.

 

ISSA śl. ur.2.05.2011

Wysoka, postawna, śląska kobyła. Urody filigranowej to ona raczej nie ma ale za to bardzo wygodna w siodle tzw. kanapowiec. Wszystko wie lepiej od jeźdźca np. gdzie należy iść , w zaprzęgu doskonale wie ,że tylko osioł pracuje bez przerwy, dlatego też czasami potrafi zarządzić przerwę.

 

WAKANT czysta krew ur. 05.02.2013

Chętny do współpracy, choć jeszcze boi się(z racji swojej rasy dojrzewa znacznie później niż inne konie),lubi pracować.
W stadzie trzyma się z daleka- przyjaźni się z Enajem (też arab)

 

PALATINO młp. ur.15.02.2013

Niewysoki, dzielny, młody wałach (2017).Stojąc w boksie łasy na mizianie odwiedzających stajnię. Swoją przygodę z człowiekiem dopiero zaczyna, sądzimy ,że za parę lat będzie miał duży fan club.

 

ILIADA śl ur. 31.08.2014

Przytulanka, kontaktowa, śliczna. Lubi zaczepiać ludzi zdejmując im czapki, kąsać ubrania, by zwrócić na siebie uwagę gdy tylko przechodzi się obok niej w stajni.